Iran: trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni jądrowej

Iran: trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni jądrowej
Fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
3 tygodnie temu
PAP/kb

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.9 nawiedziło w niedzielę rano położony nad Zatoką Perską ostan Buszehr - podała irańska telewizja publiczna. Nie ma żadnych doniesień o ofiarach czy zniszczeniach. W pobliżu miasta Buszehr zlokalizowana jest elektrownia jądrowa.

Przedstawiciel władz Iranu, z którym rozmawiała agencja Reutera, zapewnił, elektrownia położona w pobliżu Buszehru działa bez zakłóceń. "Nie napłynęły żadne informacje o szkodach" - podkreślił.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w pobliżu 60-tysięcznego miasta Bandar-e Genawe w ostanie Buszehr - podały irańskie media publiczne, zaznaczając, że na miejscu pracują ekipy ratownicze, które badają teren.

Hipocentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 km.

Iran, który znajduje się na styku głównych płyt tektonicznych jest obszarem, gdzie bardzo często dochodzi do poważnych wstrząsów. W 2003 r. doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.6 w ostanie Kerman. Zginęło wtedy 31 tys. ludzi, a ogromne zniszczenia dotknęły miasto Bam, które zostało zrujnowane w 80 proc., w tym - pozostałości starożytnego miasta Arg-é-Bam.

W elektrowni zlokalizowanej w ostanie Buszehr działają dwa reaktory. Centrala zaspokaja w znaczącym stopniu potrzeby energetyczne południowego Iranu - przypomina Reuters. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Iran: trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni jądrowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.