Islandia: Robotnik wpadł do szczeliny wulkanicznej. Trwa akcja ratownicza

Islandia: Robotnik wpadł do szczeliny wulkanicznej. Trwa akcja ratownicza
Fot. Vincent van Zeijst / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
PAP / pk

Na islandzkim półwyspie Reykjanes w mieście Grindavík, gdzie jesienią miała miejsce aktywność wulkaniczna, do powstałej w ziemi szczeliny wpadł w środę robotnik usuwający zniszczenia. Trwa akcja ratownicza.

Według nadawcy publicznego RUV 40 ratowników próbuje wydobyć mężczyznę z dziury mającel około 30 metrów głębokości. Przy pomocy maszyn budowlanych poszerzono otwór, ale warunki są bardzo trudne, ściany grożą osunięciem.

DEON.PL POLECA

Nad szczeliną rozstawiono namiot, a po zmroku oświetlono teren prac.

Jak doniósł lokalny portal Vikurfrettil, w pobliżu miejsca wypadku znaleziono narzędzia mężczyzny. O jego zaginięciu poinformowali koledzy, którzy na chwilę odeszli z miejsca pracy, a kiedy wrócili ich kompana już nie było. Zadaniem robotników było wypełnianie szczelin, aby możliwe było przywrócenie miasta do życia.

Z Grindavík ewakuowano w listopadzie mieszkańców po utworzeniu się pod miastem korytarza magmowego. Część ulic i budynków uległo zniszczeniu. W ostatnich dniach aktywność wulkaniczna tego terenu osłabła.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Islandia: Robotnik wpadł do szczeliny wulkanicznej. Trwa akcja ratownicza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.