Izrael. Zakaz wjazdu dla obcokrajowców do 29 grudnia

Izrael. Zakaz wjazdu dla obcokrajowców do 29 grudnia
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Zakaz wjazdu cudzoziemców do Izraela zostanie przedłużony do 29 grudnia, czyli o kolejne siedem dni.  Taką decyzję podjął w środę wieczorem rząd Izraela w ramach działań przeciwko rozprzestrzenianiu się nowego wariantu koronawirusa Omikron - wynika z oświadczenia kancelarii premiera.

Obywatele Izraela i obcokrajowcy posiadający specjalne zezwolenia są zwolnieni z zakazu.

Wg doniesień dziennika „Haaretz”, zwolnienia takie otrzymały np. grupy turystyczne, które mieszczą się w kategorii „turystyki żydowskiej”.

Innym grupom, w tym chrześcijanom, którzy chcieli wjechać do kraju na święta Bożego Narodzenia, odmówiono takiego zwolnienia, co doprowadziło do protestów organizacji chrześcijańskich w związku z nierównym traktowaniem.

Rząd podjął również decyzję o dodaniu Wielkiej Brytanii i Danii do „czerwonej listy” zakazanych kierunków podróży, z mocą obowiązującą od czwartku wieczorem.

Od poniedziałku mają być również zakazane podróże do Francji, Hiszpanii, Irlandii, Norwegii, Finlandii i Szwecji, jednak rząd nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Jak donoszą media, w najbliższych dniach także innym krajom europejskim, w tym Niemcom, grozi wpisanie na „czerwoną listę”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Izrael. Zakaz wjazdu dla obcokrajowców do 29 grudnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.