Jaka pogoda na 11 listopada? Choć pochmurnie, to ciepło

Jaka pogoda na 11 listopada? Choć pochmurnie, to ciepło
Fot. Tomasz Suszczynnski / depositphotos.com
PAP / tk

Aura będzie sprzyjała plenerowym obchodom Święta Niepodległości 11 listopada. Jak na tę porę roku, będzie stosunkowo ciepło, na zachodzie nawet do 14 stopni, w całym kraju bez deszczu.

Jaka pogoda na 11 listopada?

- 11 listopada będzie niezła pogoda, aby spędzić dzień na świeżym powietrzu, szczególnie, że nie prognozujemy intensywnych opadów deszczu, nie będzie też porywistego wiatru, choć jego podmuchy sprawią łopotanie flag – mówi meteorolog z IMGW Anna Woźniak.

DEON.PL POLECAPo przejściu frontu atmosferycznego, będziemy mieć w piątek zachmurzenie duże, ale bez deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni. W ciągu dnia na przeważającym obszarze najwyższa temperatura to 11 stopni Celsjusza, jedynie na zachodzie do 13, a nawet 14 stopni Celsjusza. - Jak na listopad to niezły wynik – ocenia Woźniak.

Natomiast w sobotę i niedzielę nad całą Polską będzie się stopniowo rozbudowywał wyż. - Niestety w tym momencie nie możemy określić, jaką przyniesie aurę. Ciężko stwierdzić, czy będzie to jesienny pogodny wyż, czy raczej wręcz przeciwnie – listopadowy, zgniły – przyznaje.

- Obecnie więcej wskazuje, że ze względu na to, iż wyż przyjdzie z południowego zachodu, zachmurzenie utrzyma się na poziomie umiarkowanym i dużym – wskazuje Woźniak.

Noce stosunkowo ciepłe. Nie będzie znacznych spadków temperatury, wyniesie ona od ok. 6 do 7 stopni. Natomiast w ciągu dnia w najcieplejszym momencie ok. 12 stopni.

- Nie spodziewamy się żadnych drastycznych zmian. Nie będzie ani bardzo ciepłego, ani bardzo zimno, raczej umiarkowana, jesienna pogoda bez deszczu – mówi meteorolog.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sylwester Szefer, Paweł F. Nowakowski, Piotr Legutko

Są ludzie, którzy na przekór trudnościom spełniają wielkie marzenia

O nich jest ta książka. O tych, którzy śnili o Niepodległej i o tym, jak ich sen się ziścił. O powstańcach, społecznikach, artystach, żołnierzach i politykach....

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda na 11 listopada? Choć pochmurnie, to ciepło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.