Jan Szymański wygrał zawody Pucharu Świata!

(fot. Sasha Krotov / CC BY-3.0 / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Jan Szymański wygrał zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen na dystansie 1500 m. To drugie z rzędu zwycięstwo Polaka w tej konkurencji, po triumfie w Berlinie. Zawodnik AZS AWF Poznań został liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Szymański uzyskał czas 1.45,92 i wyprzedził o 0,3 sekundy Holendra Woutera olde Heuvela. Trzeci był Amerykanin Shani Davis.

Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) zajął szóste miejsce czasem o 0,78 s gorszym od triumfatora, natomiast ósmy Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica) stracił 1,14 s.

W klasyfikacji generalnej Szymański zgromadził 261 punktów i o pięć wyprzedza Holendra Kjelda Nuisa.

W rywalizacji kobiet na tym dystansie Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) była ósma, a Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) zajęła 11. miejsce. Triumfowała Amerykanka Heather Richardson.