Jednoczesne zakażenie koronawirusem i wirusem grypy jest możliwe

Jednoczesne zakażenie koronawirusem i wirusem grypy jest możliwe
Fot. ilustr. Ani Kolleshi/Unsplash
PAP/mk

Pierwszy przypadek jednoczesnego zakażenia wirusami SARS-CoV-2 i grypy stwierdzono w Izraelu. Podwójną infekcję zdiagnozowano pierwszy u rodzącej matki.

Informację podał w czwartek lokalny serwis informacyjny Ynetnews. Jednoczesne zakażenie COVID-19 i wirusem grypy jest określane jako "flurona".

Podwójna infekcja została zidentyfikowana u rodzącej kobiety w centrum medycznym Rabin w mieście Petach Tikwa w Dystrykcie Centralnym. Według przedstawicieli szpitala młoda matka, która nie jest zaszczepiona przeciw Covid-19 ani wirusowi grypy, czuje się dobrze.

Izraelskie ministerstwo zdrowia bada sprawę. Służba zdrowia zakłada, że już wcześniej musiały pojawiać się przypadki podwójnego zakażenia, jednak nie zostały one wykryte.

DEON.PL POLECA

"Jest coraz więcej kobiet w ciąży zakażonych wirusem grypy. To zdecydowanie wielkie wyzwanie, gdy kobieta z gorączką zaczyna rodzić i nie można określić czy to koronawirus, czy grypa, więc leczy się je tak samo. Choroby dotyczą głównie układu oddechowego" - skomentował prof. Arnon Wiżnicer, ordynator oddziału ginekologicznego centrum medycznego Rabin. Lekarz dodał, że podwójnie zakażona pacjentka nie doświadczyła ciężkich symptomów chorób.

Szpitale w Izraelu donoszą o 1849 pacjentach, którzy są aktualnie hospitalizowani w związku z komplikacjami po przebyciu w ostatnich tygodniach grypy. Wśród nich jest 605 dzieci i 124 kobiety w ciąży. Izraelskie ministerstwo zaleca szczepienia przeciw grypie.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dziurdzia

Wyzwól się z lęku, który cię paraliżuje!

Skoro określone sytuacje mogą wywołać fobie, to inne doświadczenia, a nawet już same procesy myślowe, mogą je uleczyć. To od nas zależy, na czym chcemy się koncentrować. Praktyka...

Skomentuj artykuł

Jednoczesne zakażenie koronawirusem i wirusem grypy jest możliwe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.