Wielka Brytania nakłada sankcje na oligarchów i rosyjskie banki

Wielka Brytania nakłada sankcje na oligarchów i rosyjskie banki
(Fot. PAP/EPA/NEIL HALL)
PAP/dm

Wielka Brytania nakłada sankcje na oligarchów i rosyjskie banki. Chodzi o banki: Bank Rossiya, IS Bank, General Bank, Promsvyazbank i Black Sea Bank.

Podczas wystąpienia w brytyjskim parlamencie Boris Johnson stwierdził, że działania Rosji na Ukrainie „oznaczają ponowną inwazję na ten kraj”.

Wśród Rosjan, na które Wielka Brytania nałożyła sankcje jest również Giennadij Timczenko, Igor i Boris Rotenberg.

Po porannym posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego na temat Ukrainy brytyjski premier powiedział, że jeszcze we wtorek w Izbie Gmin przedstawi szczegóły sankcji będących odpowiedzią na uznanie przez Rosję separatystycznych regionów Ukrainy - Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oraz wprowadzenie tam przez Rosję wojsk.

Pierwsze sankcje wobec Rosji. Przeczytaj decyzję rządu brytyjskiego.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret o uznaniu niepodległości tzw. republik ludowych - Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL), powołanych przez prorosyjskich separatystów w ukraińskim Donbasie. Zdecydował też o wysłaniu na ich teren rosyjskich wojsk, w charakterze „sił pokojowych”.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania nakłada sankcje na oligarchów i rosyjskie banki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.