Katastrofa helikoptera w pobliżu Kijowa. Nie żyje co najmniej 18 osób w tym szef MSW Ukrainy

Katastrofa helikoptera w pobliżu Kijowa. Nie żyje co najmniej 18 osób w tym szef MSW Ukrainy
W katastrofie helikoptera w pobliżu Kijowa zginął szef ukraińskiego MSW (fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)
PAP / tk

Co najmniej 18 osób, w tym szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski i dwaj jego zastępcy, zginęło w katastrofie śmigłowca, który rozbił się w środę rano w mieście Browary pod Kijowem – poinformował na konferencji prasowej w miejscu zdarzenia wiceszef kancelarii prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Katastrofa helikoptera w pobliżu Kijowa

„Dziś rano, 18 stycznia, w Browarach rozbił się śmigłowiec Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W wyniku katastrofy zginęło kierownictwo MSW: minister, pierwszy zastępca ministra i wiceminister” – napisał Kłymenko na Facebooku.

„Na razie wiadomo o 16 ofiarach śmiertelnych, w tym dwojgu dzieci. Dziewięć osób znajdowało się na pokładzie helikoptera” – przekazał.

Maszyna upadła w Browarach, mieście w aglomeracji Kijowa, rozbijając się w pobliżu przedszkola. „22 osoby, w tym 10 dzieci, znajduje się w szpitalach” – napisał Kłymenko.

Szef administracji obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba poinformował, że podczas katastrofy w przedszkolu znajdowały się dzieci i pracownicy. „Podczas tragedii w przedszkolu były dzieci i pracownicy placówki. Wszyscy zostali ewakuowani” – napisał na Telegramie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Katastrofa helikoptera w pobliżu Kijowa. Nie żyje co najmniej 18 osób w tym szef MSW Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.