Katastrofa w Miami. 152 osoby nadal zaginione. Dziewięć potwierdzonych ofiar śmiertelnych

Katastrofa w Miami. 152 osoby nadal zaginione. Dziewięć potwierdzonych ofiar śmiertelnych
Zawalony budynek w Miami (fot. Cristobal Herrera-Uluashkevich/EPA/PAP)
3 miesiące temu
PAP/mk

Wciąż 152 osoby uważane są za zaginione po katastrofie i zawaleniu się budynku mieszkalnego w Miami na Florydzie. Liczbę oficjalnie potwierdzonych ofiar śmiertelnych władze określają na razie na dziewięć osób.

Liczba potwierdzonych dotychczas ofiar śmiertelnych zawalenia się apartamentowca w Surfside na Florydzie to obecnie dziewięć - poinformowała w niedzielę burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniella Levine Cava. 152 osoby uznawane są za zaginione.

Jak powiedziała Levine Cava, jedna z ofiar zmarła w szpitalu, zaś osiem zostało znalezionych martwych pod gruzami. W niedzielę udało się zidentyfikować ponadto cztery z ofiar.

"Dokładamy wszelkich starań, by zidentyfikować innych, którzy zostali odnalezieni, i by informować ich rodziny tak szybko jak to możliwe" - zapewniła polityk podczas konferencji prasowej.

W niedzielę członkom rodziny pozwolono odwiedzić miejsce katastrofy.

Burmistrz Surfside Charles Burkett powiedział na antenie telewizji CNN, że akcja ratunkowa trwa i mimo mijającego czasu "oczekuje jeszcze wielu cudów". Dodał, że na miejsce przybył zespół ratowników z Izraela, zaś w poniedziałek ma dotrzeć także ekipa z Meksyku. Zaznaczył jednak, ratownikom brakowało dotąd nie środków, lecz szczęścia.

W reakcji na zawalenie się 40-letniego apartamentowca władze okolicznych miast i miejscowości, w tym miasta Miami, zapowiedziały ściślejsze kontrole stanu budynków położonych nad oceanem.

Do katastrofy doszło 24 czerwca br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
23,74 zł
33,92 zł

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katastrofa w Miami. 152 osoby nadal zaginione. Dziewięć potwierdzonych ofiar śmiertelnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.