Sceny jak z filmu katastroficznego. Tak wyglądało tornado w Czechach [WIDEO]

Sceny jak z filmu katastroficznego. Tak wyglądało tornado w Czechach [WIDEO]
(Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)
PAP/Twitter/dm

Do pięciu wzrósł bilans ofiar śmiertelnych tornada, które w czwartek przeszło przez południowe Morawy w Czechach - poinformował w piątek rzecznik miejscowej policji Pavel Szvab. Wg źródeł medycznych ratownicy pomogli 150 rannym osobom, 90 osób trafiło do szpitala. Czeska policja opublikowała na Twitterze filmy, które pokazują z jaką siłą przeszło tam tornado.  

Jedno z nagrań tornada zarejestrowano z wnętrza domu, gdy na zewnątrz szalało tornado.

DEON.PL POLECA
Premier Czech Andrej Babisz, który w czasie tragedii przebywał na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli, poinformował, że zwrócił się do instytucji unijnych o pomoc z Funduszu Solidarności UE, który jest wykorzystywany podczas klęsk żywiołowych.

DEON.PL POLECA

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek poinformował, że w rejonie, przez który przeszło tornado, pracuje 550 strażaków. Dotychczasowa akcja ratunkowa przede wszystkim polegała na ratowaniu życia zagrożonych osób, teraz strażacy, żołnierze, policjanci i ochotnicy mają zająć się zabezpieczaniem majątku mieszkańców. Według wstępnych szacunków szkody mogą sięgać 60 milionów euro.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Sceny jak z filmu katastroficznego. Tak wyglądało tornado w Czechach [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.