Kielce: były instruktor śpiewu skazany na 15 lat więzienia za molestowanie nieletnich

Kielce: były instruktor śpiewu skazany na 15 lat więzienia za molestowanie nieletnich
(fot. depositphotos.com)
PAP / df

Na 15 lat więzienia został skazany Miłosz W. 55-letni instruktor śpiewu ze Starachowic oskarżony o molestowanie trzech nieletnich dziewczynek.

Wyrok zapadł we wtorek przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Proces, z uwagi na dobro pokrzywdzonych dzieci, odbywał się z wyłączoną jawnością. Jak poinformował we wtorek PAP Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sąd uznał Miłosza W. za winnego tego, że wykorzystał seksualnie trzy małoletnie poniżej 15.

"Sąd wymierzył Miłoszowi W. łączną karę w wysokości 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto dożywotnio zakazał oskarżonemu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, opieką i edukacją małoletnich" – powiedział Klocek.

Oprócz tego oskarżony musi zapłacić w sumie 150 tys. zł zadośćuczynienia.

DEON.PL POLECA

Sprawa wyszła na jaw jesienią zeszłego roku. Do molestowania miało dojść podczas zagranicznego konkursu. Jeszcze na miejscu mężczyzna został odizolowany od dzieci. Do Starachowic grupa wróciła już z innym opiekunem. Wtedy rodzice zawiadomili władze placówki, w której nauczał zatrzymany. Mężczyzna został aresztowany po powrocie do miasta. Usłyszał zarzuty przestępstw przeciw wolności seksualnej i obyczajności dzieci poniżej 15 lat.

"Wyrok nie jest prawomocny. Może podlegać zaskarżeniu do Sądu Apelacyjnego w Krakowie" – dodał Klocek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Kielce: były instruktor śpiewu skazany na 15 lat więzienia za molestowanie nieletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.