Kielce: Przez pomyłkę w szpitalu, skremowano niewłaściwe zwłoki

Kielce: Przez pomyłkę w szpitalu, skremowano niewłaściwe zwłoki
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra doszło do pomyłki, przez co do kremacji wydano niewłaściwe zwłoki. Ciało zmarłej pacjentki miało zostać zabrane ze szpitala wbrew woli rodziny i skremowane. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Kremacja niewłaściwych zwłok

O zdarzeniu poinformowało we wtorek "Echo Dnia". Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina zmarłej kobiety zgłosiła się na okazanie zwłok w umówionym wcześniej zakładzie pogrzebowym. Jak się okazało, szpital wydał zwłoki innemu zakładowi, który już je skremował.

Mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdziła, że w miniony piątek śledczy otrzymali zawiadomienie, z którego treści wynikało, że podczas wydawania ciał do kremacji doszło do pomyłki.

- Prowadzimy w sprawie czynności polegające m.in. na przesłuchiwaniu świadków, a także zabezpieczamy materiał dowodowy – przekazała policjantka.

Wewnętrzną procedurę wyjaśniającą wszczął Szpital Kielecki im. św. Aleksandra. - Pozostajemy do dyspozycji Rodziny zmarłej Pacjentki oraz właściwych organów – podkreślono w oświadczeniu przesłanym do mediów.

- Jednocześnie informujemy, że Szpital nie współpracuje z zakładem odpowiedzialnym za zdarzenie, a jego wstęp na teren Szpitala miał miejsce wyłącznie na żądanie rodziny zmarłego Pacjenta, którego zwłoki były przeznaczone do kremacji. Sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury celem wyjaśnienia działania zakładu pogrzebowego – przekazano.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Skomentuj artykuł

Kielce: Przez pomyłkę w szpitalu, skremowano niewłaściwe zwłoki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.