Kobieta została na stacji paliw, a autokar z jej dziećmi odjechał

Kobieta została na stacji paliw, a autokar z jej dziećmi odjechał
Kobieta została na stacji paliw, a autokar z jej dziećmi odjechał (fot. depoitphotos.com)
PAP / tk

Kobieta, podróżująca autobusem dalekobieżnym z synami w wieku 1,5 roku i 3 lat, wysiadła podczas przerwy na stacji paliw, aby przyrządzić maluchowi mleko. Nie zdążyła wrócić na czas, a nieświadomy kierowca odjechał. Dzięki pomocy policjantów wszystko zakończyło się dobrze.

O sprawie poinformowała oficer prasowa KMP w Toruniu mł. asp. Dominika Bocian. Do dyżurnego toruńskiej komendy we wtorek zadzwonił kierowca autokaru relacji Kraków-Gdynia, który oznajmił, że chwilę wcześniej, w okolicy Kutna miał postój na stacji paliw i już po rozpoczęciu jazdy został poinformowany, że jedna z pasażerek po przerwie nie wróciła, a jej dzieci znajdują się w pojeździe. Kierowca podał, że nie może zawrócić, ponieważ znajduje się na autostradzie A1 i zmierza w kierunku Torunia.

Kobieta została sama na stacji paliw

Na szczęście matka chłopców pozostawiła na swoim siedzeniu telefon komórkowy i dzięki wybraniu swojego numeru ze stacji paliw skontaktowała się z kierowcą. Następnie kontakt z nią nawiązał dyżurny komendy policji. Kobieta relacjonowała, że pozostawiła półtorarocznego synka pod opieką 11-letniego brata, aby wejść na chwilę na stację i przygotować mleko dla malucha podczas przerwy w podróży. Kiedy chciała wrócić do autokaru, ten zdążył już odjechać.

Dzielnicowi z Komisariatu Toruń-Śródmieście odebrali chłopców na toruńskim dworcu autobusowym. Młodszy, na początku nieco zestresowany szybko zainteresował się bajkami, które włączyła mu policjantka. Bracia, wspólnie, w bezpiecznych warunkach, oczekiwali na przybycie swojej mamy.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze pomogli kobiecie dojechać do Torunia. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, chłopcy po krótkim czasie trafili pod opiekę mamy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kobieta została na stacji paliw, a autokar z jej dziećmi odjechał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.