Kolejny region objęty dodatkowymi obostrzeniami. Jest decyzja ministra

Kolejny region objęty dodatkowymi obostrzeniami. Jest decyzja ministra
Fot. PAP/Marcin Gadomski
8 miesięcy temu

Na piątkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Poinformowano o tym, że o tydzień zostaną przedłużone aktualne obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim. Podobne ograniczenia zostaną wprowadzone w województwie pomorskim, gdzie od kolejnej soboty zostaną zamknięte hotele, kina i baseny, ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Od 13 do 20 marca nauka w tym regionie będzie się  odbywać w trybie hybrydowym.

Te decyzje według szefa MZ, są dowodem na to, że Polska jest przygotowana na 3 falę koronawirusa.

Adam Niedzielski poruszył także kwestię tzw. teleporad. - Zdecydowałem się ograniczyć możliwość teleporad; najprawdopodobniej w piątek podpiszę rozporządzenie w tej sprawie; mamy bardzo dużo sygnałów o ich nadużywaniu, to niesie konsekwencje dla zdrowia publicznego.

Jednocześnie minister zdrowia zaapelował o przestrzeganie nakazu zasłaniania twarzy maseczką. 

Artykuł aktualizujemy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Harmony Trejo
39,00 zł

Projekt Gorzkie Żale w wykonaniu Harmony Trejo jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest...

Skomentuj artykuł

Kolejny region objęty dodatkowymi obostrzeniami. Jest decyzja ministra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.