Konsul RP w Berlinie: samochodem, który uderzył w Bramę Brandenburską, kierował Polak

Konsul RP w Berlinie: samochodem, który uderzył w Bramę Brandenburską, kierował Polak
Polak uderzył samochodem w Bramę Brandenburską (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)
PAP / tk

Kierowca mercedesa na polskich numerach rejestracyjnych, który w niedzielny wieczór jechał „z nadmierną prędkością” po centrum Berlina, to 26-letni obywatel Polski. Auto rozbiło się na Bramie Brandenburskiej, kierowca zginął na miejscu.

Samochód uderzył w Bramę Brandenburską

Jak potwierdził w poniedziałek na Twitterze Marcin Król, konsul RP w Berlinie, kierowcą mercedesa, który w niedzielę o godz. 23.30 uderzył w Bramę Brandenburską był obywatel Polski. Samochód również był zarejestrowany w Polsce.

Nie wiadomo nadal, w jaki sposób doszło do tego śmiertelnego wypadku w centrum stolicy Niemiec. Śledczy pracowali na miejscu wypadku do godz. 5 rano. Jak potwierdził w rozmowie z dziennikiem „Bild” świadek wypadku, samochód przejechał z prędkością ok. 120 km/h, po czym rozległ się huk.

- Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, motyw polityczny lub atak jest mało prawdopodobny. Ale w chwili obecnej nie możemy niczego wykluczyć – poinformował rzecznik policji. Podkreślił, że prowadzone jest dochodzenie, mające ustalić przyczyny wypadku.

Polak zginął na miejscu

Ratownik medyczny z karetki, która znajdowała się w pobliżu w chwili wypadku, chciał udzielić pierwszej pomocy kierowcy kompletnie zniszczonego w wyniku potężnego uderzenia samochodu. - Kiedy jednak mercedes zaczął dymić, trzeba było zaczekać na straż pożarną. Ratownikom udało się jedynie wydobyć zwłoki kierowcy – podał „Bild”.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Konsul RP w Berlinie: samochodem, który uderzył w Bramę Brandenburską, kierował Polak
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.