Rodzina przeżyła upadek samochodu z 75-metrowego urwiska. "To był absolutny cud"

Rodzina przeżyła upadek samochodu z 75-metrowego urwiska. "To był absolutny cud"
Rodzina cudem przeżyła upadek samochodu z 75-metrów (fot. depositphotos.com / Twitter.com)
PAP / rmf24.pl / tk

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, przeżyły w poniedziałek stoczenie się ich samochodua ze skalistego klifiu w pobliżu tzw. Devil's Slide w Kalifornii. Samochód spadł z wysokości ponad 75 metrów i rozbił się o skały.

Biegnącą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku autostradą Pacific Coast Highway, w rejonie znanego z wielu wypadków stromego, skalistego i krętego odcinka Devil's Slide, teslą jechały dwie dorosłe osoby oraz 4-letnia dziewczynka i 9-letni chłopiec. Wypadki w tym rejonie rzadko kończą się bez ofiar.

Upadek samochodu z urwiska

Do wypadku doszło w odległości ok. 25 km od San Francisco. Według cytowanego przez telewizję ABC rzecznika miejscowej straży pożarnej Briana Pottengera, zanim tesla stanęła na kołach kilkakrotnie przekoziołkowała.

Początkowo informowano, że ofiary wypadku są w stanie krytycznym. Ale przybyli ratownicy stwierdzili, że ich stan nie jest tak ciężki.

DEON.PL POLECA

"To był absolutny cud"

- To był absolutny cud. Jeździmy tam cały ciągle I zawsze są ofiary śmiertelne - mówił Pottenger. Dzieci zostały karetką przetransportowane do szpitala z urazami mięśniowo-szkieletowymi.

- Były bardziej przerażone niż zranione - ocenił. Dorośli mieli cięższe obrażenia i musieli zostać przewiezieni do szpitala helikopterem.

W miejscu, w którym samochód stoczył się z urwiska, nie było barierki ochronnej. - Samochód zboczył z jezdni. Z jakiego powodu, nie wiemy – przyznał w rozmowie z ABC Andrews.

"Jak się później okazało, kierowca tesli celowo wybrał to miejsce i z premedytacją zjechał rozpędzonym autem w przepaść. Chciał zabić siebie i swoją rodzinę. Postawiono mu zarzut próby zabójstwa" - podaje rmf24.pl.

Źródło: PAP / rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rodzina przeżyła upadek samochodu z 75-metrowego urwiska. "To był absolutny cud"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.