Koszalin: wiadukt zawalił się na drogę. Przejeżdżały pod nim auta

Koszalin: wiadukt zawalił się na drogę. Przejeżdżały pod nim auta
Fot. PAP/Marcin Bielecki
PAP / tk

W Koszalinie na ul. Batalionów Chłopskich zawaliła się jedna nitka rozbieranego wiaduktu, pod którym przejeżdżały samochody. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych.

Jedna nitka rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6 zawaliła się w czwartek po godz. 16. Jak poinformował kpt. Kubiak, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Pod wiaduktem był zaparkowany samochód.

Na miejscu jest staż pożarna, są przedstawicie koszalińskiego magistratu. Na godz. 18.30 zaplanowano konferencję prasową w związku z zawaleniem budowli.

DEON.PL POLECA

Wiadukt na al. Monte Cassino w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK6 od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem. To nim odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska do Szczecina, Poznania, Kołobrzegu i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie, ciężarówki nie omijają centrum miasta.

W czerwcu wybrano wykonawcę, który podjął się rozbiórki wiaduktu, zaprojektowania i budowy nowego. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z liderem INTOP Skarbimierzyce, które zobowiązało się zrealizować zadanie za blisko 35,9 mln zł. Kilka dni temu rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Koszalin: wiadukt zawalił się na drogę. Przejeżdżały pod nim auta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.