Kraków: Dorożki nie wyjadą na Rynek Główny. Miasto podało powód

Kraków: Dorożki nie wyjadą na Rynek Główny. Miasto podało powód
Fot. Figurniy Sergey / depositphotos.com
PAP / tk

W związku z prognozowanymi upałami, we wtorek i środę zamknięty będzie postój dorożek na Rynku Głównym i ich postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed bazyliką Mariacką - poinformował krakowski urząd miasta. Powożący nie mogą też przejeżdżać przez Rynek.

Jak podał w komunikacie krakowski magistrat, powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych, zacienionych postojów zastępczych - przy Barbakanie oraz na alejkach Plant, a także dodatkowego, regularnego pojenia koni i śledzenia komunikatów na temat rozwoju sytuacji pogodowej.

DEON.PL POLECA

Postój stały dorożek na Rynku Głównym oraz ich postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej pozostaną zamknięte we wtorek i środę w godz. 9.30–19.30 w związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem drugiego stopnia przed upałami - według prognoz maksymalna, temperatura w dzień wyniesie od 30 do 32 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie IMGW przed upałami obowiązuje do środy do godz. 19.30. Wedle prognoz, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 17 do 19 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska również określono na 80 proc.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Kozioł

Magia dawnego Krakowa to opowieść o życiu miasta i jego mieszkańców, tak barwna niczym krakowska szopka.

Czym pachniało miasto i co serwowano na ucztach pod dachem Sukiennic? Kto jeździł zaczarowaną dorożką i kiedy rozpoczęła się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: Dorożki nie wyjadą na Rynek Główny. Miasto podało powód
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.