Kraków: ponad 5 tys. kilogramów żywności trafi do potrzebujących

Kraków: ponad 5 tys. kilogramów żywności trafi do potrzebujących
PAP/mk

Ponad 5 tys. kilogramów żywności trafi w Krakowie do kuchni dla ubogich i do ośrodków sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, którym pomaga Bank Żywności. Organizacja podsumowała Krakowską Zbiórkę Żywności.

Akcja była organizowana po raz drugi w firmach, urzędach, uczelniach i placówkach oświatowych przez miasto Kraków i Bank Żywności w Krakowie. Zbierane były konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, ryż, cukier, mąka, kasza, czekolada, soki i żywność dla dzieci.

Jak podsumowuje koordynator zbiórki Artur Jurkowski, do akcji włączyło się 25 podmiotów z Krakowa, a łącznie zebrano dokładnie 5416 kg żywności. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o niemal 200 kg.

"Teraz dary dotrą m.in. do krakowskich kuchni dla ubogich i ośrodków sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, którym pomaga Bank Żywności" – informuje Artur Jurkowski.

 

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Jastrzębski OMI

Psychologia weszła do Kościoła i na dobre się w nim zadomowiła. Czy mamy ją stamtąd wyrzucić czy szerzej otworzyć dla niej drzwi?

Czy chrześcijanie mogą zaufać ustaleniom psychologów i neurobiologów? Czy należy zweryfikować na ich...

Skomentuj artykuł

Kraków: ponad 5 tys. kilogramów żywności trafi do potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.