Kraków: powstała grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka

Kraków: powstała grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka
Fot. SAENCO OLEG / depositphotos.com
KAI / tk

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka otwiera w Krakowie Grupę wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka w wyniku poronienia. Udział w grupie jest bezpłatny. Adresatami są pary i indywidualne osoby (matki, ojcowie) z doświadczeniem poronienia dziecka, dotychczas niebędący uczestnikami grupy wsparcia i niepozostający w procesie terapeutycznym.

- Żałoba jest doświadczeniem miłości. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka chce towarzyszyć w tym trudnym czasie osieroconym rodzicom i stworzyć bezpieczną przestrzeń wyrażenia emocji i uczuć – informuje dr Piotr Guzdek, familiolog i koordynator grupy wsparcia.

Grupa wsparcia może liczyć maksymalnie 12 osób. Spotkania zostały zaplanowane na dwie wybrane soboty miesiąca od grudnia 2022 do czerwca 2023 przy udziale doświadczonych psychoterapeutów oraz familiologa. – W zależności od potrzeb przewidziana jest pomoc duchownego i możliwość liturgicznego pożegnania zmarłego dziecka - dodaje Piotr Guzdek.

Rekrutacja odbywa się dwuetapowo – rozmowa z koordynatorem oraz spotkanie z prowadzącym psychoterapeutą. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: 667-837-106.

DEON.PL POLECA

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka.

Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Woydyłło, Martyna Harland

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się...

Skomentuj artykuł

Kraków: powstała grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.