Krnąbrna 75-latka. Pobiła dwie osoby broniąc swej ziemi przed zabudowaniem

Krnąbrna 75-latka. Pobiła dwie osoby broniąc swej ziemi przed zabudowaniem
Zdjęcie ilustracyjne (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Sąd w Turcji skazał na karę grzywny 75-letnią kobietę za pobicie dwóch osób, które miały prowadzić prace budowlane na jej ziemi. Obrona podkreślała, że oskarżona ma 150 cm wzrostu i waży 45 kg, więc nie mogła nikogo pobić.

Pobiła dwie osoby broniąc swej ziemi

Hatice Kocalar została skazana za zaatakowanie dwóch pracowników firmy, którzy weszli na jej ziemię, by budować elektrownię cieplną, mimo decyzji sądu o wstrzymaniu prac - pisze serwis Duvar. Kobieta odmówiła przekazania ziemi pod budowę obiektu i stawiała opór pracownikom, którzy przyjechali na jej działkę. Firma złożyła skargę, w której zarzuciła 75-latce pobicie.

Turczynka podkreśliła w trakcie procesu, że była sama w obliczu pięciu osób. Jej prawnik zwrócił uwagę, że kobieta ma 150 cm wzrostu i waży 45 kg, więc nie mogła pobić tych osób. - Broniłam swojej ziemi, a każdy, kto broni swojej ziemi, nie może być przestępcą. Nikogo nie atakowałam i chcę być oczyszczona z zarzutów - powiedziała Kocalar.

Prokuratura domagała się pięciu lat pozbawienia wolności dla kobiety. Sąd skazał ją na grzywnę w wysokości ok. 4,5 tys. lir tureckich za pobicie (ok. 550 złotych). Obrona zapowiedziała zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magdalena Kieferling

Bądź pewną siebie w miejscu, w którym jesteś!

Nie wiesz, co zrobić ze swoją karierą? A może Twoje plany zawodowe stanęły w miejscu? Skąd wziąć zawodową pewność siebie, poczuć satysfakcję z pracy i codzienności? Okazuje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Krnąbrna 75-latka. Pobiła dwie osoby broniąc swej ziemi przed zabudowaniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.