Kubańczycy zaciągają się do rosyjskiej armii. "Podpisaliśmy pakt z diabłem"

Kubańczycy zaciągają się do rosyjskiej armii. "Podpisaliśmy pakt z diabłem"
Kubańczycy rekrutują się do rosyjskiej armii (fot. KAREL MIRAGAYA / depositphotos.com)
PAP / tk

Portal Politico relacjonuje, jak Rosja próbuje werbować na Kubie ochotników do udziału w konflikcie przeciwko Ukrainie. Z artykułu wynika, że młodzi mieszkańcy Kuby, z powodu swojej trudnej sytuacji, decydują się na służbę w rosyjskich siłach zbrojnych.

"Zdesperowani młodzi Kubańczycy zaciągają się do rosyjskiej armii w poszukiwaniu lepszego życia, mimo że wielu z nich nie wie, w co się pakuje" - podaje Politico.

Kubańczycy w rosyjskiej armii

"Podpisaliśmy pakt z diabłem" - cytuje wypowiedź jednego z rekrutów, który znalazł się w rosyjskim mieście Tuła, po tym, jak odezwał się na jedno z wielu ogłoszeń skierowanych do Kubańczyków żyjących zarówno na wyspie, jak i na emigracji, zachęcających do służby w rosyjskim wojsku. - A diabeł nie rozdaje cukierków - mówi rozmówca portalu.

Liczba Kubańczyków walczących w szeregach armii rosyjskiej nie jest znana. W sierpniu ukraiński portal Informnapalm opublikował dane 198 Kubańczyków, którzy wstąpili do rosyjskiej armii.

DEON.PL POLECA

Rekruci z Kuby nie pomogą Rosji wygrać wojny

Eksperci, z którymi rozmawiali reporterzy Politico nie mają wątpliwości, że rekruci z tropików nie przyczynią się do przechylenia szali zmagań na Ukrainie na korzyść Rosji.

"W obliczu ciężkich strat na Ukrainie Rosja potrzebuje mięsa armatniego. (...) Większość zagranicznych rekrutów pochodzi z krajów Azji Środkowej i Afryki, Syrii i Afganistanu. Bez znajomości języka, znajomości terenu lub odpowiedniego przeszkolenia do współczesnych działań wojennych zostaną szybko zabici i tyle" - podsumowuje brukselski portal.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Kubańczycy zaciągają się do rosyjskiej armii. "Podpisaliśmy pakt z diabłem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.