Ławrow: Rosja gotowa do rozmów z papieskim wysłannikiem

Ławrow: Rosja gotowa do rozmów z papieskim wysłannikiem
Kard. Matteo Zuppi na mityngu w Rimini 2022 - Eugeniatta, CC BY-SA 4.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia Commons
KAI / pzk

Rosyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że Rosja wyraża gotowość do rozmów z papieskim wysłannikiem na temat „uregulowania konfliktu ukraińskiego”. Według Siergieja Ławrowa, kard. Matteo Zuppi ponownie wybiera się z wizytą do Rosji.

„Watykan kontynuuje swoje wysiłki. Wysłannik papieski wkrótce wróci [do Rosji]. Jesteśmy gotowi spotkać się z każdym, jesteśmy gotowi rozmawiać z każdym” – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji. Przypomniał, że przedstawiciele Rosji spotkali się w sprawie Ukrainy z przedstawicielami Turcji, „którzy też mają odmienne poglądy”. „Doceniamy niepubliczny wysiłek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej przede wszystkim w zakresie organizacji wymiany jeńców wojennych” – dodał Ławrow.

Papieski wysłannik odwiedził już Kijów, Moskwę, Waszyngton i Pekin. W stolicy Rosji przebywał w dniach 28-30 czerwca br. i spotkał się tam z doradcą prezydenta ds. polityki zagranicznej Jurijem Uszakowem (dwukrotnie), z komisarzem ds. praw dziecka Marią Lwową-Biełową i z prawosławnym patriarchą moskiewskim Cyrylem. Towarzyszył mu prał. Paul Butnaru z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Ławrow: Rosja gotowa do rozmów z papieskim wysłannikiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.