Leszkiewicz o prywatyzacji Targów Poznańskich

Leszkiewicz o prywatyzacji Targów Poznańskich
Leszkiewicz o prywatyzacji Targów Poznańskich (logo mtp.pl)
PAP / ad

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu planuje zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich na przełomie 2010 i 2011 roku.

Poinformował, że ministerstwo skarbu przyjmowało do 17 maja oferty od kandydatów na doradcę prywatyzacyjnego Targów. "Do resortu wpłynęło pięć ofert. W najbliższych dniach wybierzemy doradcę, który przygotuje wycenę spółki oraz analizy przedprywatyzacyjne" - podkreślił wiceminister skarbu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to jeden z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Od 1954 r. funkcjonowały jako wyodrębniona jednostka organizacyjna. W 1990 roku zostały przekształcone w spółkę z o.o. z udziałem Skarbu Państwa. Zawarto wówczas porozumienia m.in. pomiędzy Skarbem Państwa a miastem Poznań. SP stał się właścicielem 60 proc. udziałów w spółce, a miasto 40 proc. udziałów. Na zmiany właścicielskie Targów muszą wyrazić zgodę obie strony.

"Obecnie rozpatrujemy wnioski ze strony miasta Poznania i samorządu województwa wielkopolskiego w sprawie komunalizacji Międzynarodowych Targów Poznańskich (przekazanie na rzecz samorządu). Analizujemy zgodność zadań spółki z zadaniami samorządu. To jest klucz do każdej komunalizacji. Drugi akcjonariusz, czyli miasto Poznań, które ma 40 proc. udziałów w spółce, musi się zgodzić na zmianę właścicielską i sprzedaż należących do Skarbu Państwa udziałów" - wyjaśnił wiceminister skarbu.

Zaznaczył jednak, że priorytetem dla MSP jest prywatyzacja spółki.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - mają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. m kw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Leszkiewicz o prywatyzacji Targów Poznańskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.