Liga hiszpańska: Sensacyjny remis Realu

Real Madryt tylko zremisował na wyjeździe z outsiderem - Almerią 1:1 w niedzielnym meczu ekstraklasy piłkarskiej Hiszpanii. Potknięcie może drogo kosztować "Królewskich", nawet wykluczyć ich z walki o mistrzostwo kraju.

Jeśli wieczorem Barcelona wygra na Camp Nou z Malagą, co wydaje się bardzo prawdopodobne (po 30 minutach prowadzi 2:0), jej przewaga nad odwiecznym rywalem wzrośnie do czterech punktów. W tym sezonie zarówno Katalończycy, jak i podopieczni Jose Mourinho, praktycznie nie tracili punktów ze słabeuszami.

Na stadionie Igrzysk Śródziemnomorskich w Almerii kibice do przerwy nie obejrzeli bramek, zabrakło też większych emocji. Po zmianie stron "Królewscy" podkręcili tempo, zdecydowanie zaatakowali, ale spotkali się z bezlitosną kontrą - w 60. minucie sensacyjne prowadzenie zapewnił gospodarzom Argentyńczyk Jose Leonardo Ulloa. Wyrównanie padło dopiero w 77. minucie - gola strzelił rezerwowy Esteban Granero.

W doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo był bardzo bliski zdobycia zwycięskiej bramki, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.