Zinedine Zidane rozpoczyna nowy etap w życiu

Zinedine Zidane rozpoczyna nowy etap w życiu
(fot. Raphaël Labbé / Wikmedia Commons)
PAP / slo

Były gwiazdor francuskiego futbolu, a dziś dyrektor piłkarski Realu Madryt Zinedine Zidane rozpoczął studia w paryskim Centrum Prawa i Ekonomii Sportu (CDES).

- Zinedine będzie studentem jak każdy inny. Zresztą nie rości sobie praw do szczególnego traktowania, z którego korzystali wcześniej Laurent Blanc czy Marc Lievremont (selekcjonerzy reprezentacji Francji w piłce nożnej i w rugby) - zaznaczył przedstawiciel uczelni Gerard Coudert.

Słynny piłkarz będzie miał obowiązek uczestniczyć m.in. w 14 trzydniowych seminariach organizowanych w różnych miejscach: w klubach piłkarskich, w siedzibie UEFA w Nyonie, a nawet w ośrodku sportów zimowych. Może sobie pozwolić tylko na jedną absencję, którą będzie musiał odrobić podczas wykładu wideo w Limoges. Nieobecność na dwóch seminariach będzie skutkować wykluczeniem ze studiów.

Zinedine Zidane, mistrz świata i Europy, należał do najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie FIFA wybierała go Piłkarzem Roku (1998, 2000, 2003). Od lipca jest dyrektorem piłkarskim w swoim ostatnim klubie - Realu Madryt. Wcześniej był doradcą prezesa "Królewskich" Florentino Pereza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zinedine Zidane rozpoczyna nowy etap w życiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.