Łódź: rusza infolinia dla samotnych seniorów. Mogą zadzwonić i porozmawiać o wszystkim

Łódź: rusza infolinia dla samotnych seniorów. Mogą zadzwonić i porozmawiać o wszystkim
Fot. Ravi Patel / Unsplash
7 miesięcy temu
PAP/mł

W Łodzi została uruchomiona nowa infolinia dla osób starszych i samotnych. "Przyjazny telefon" jest przeznaczony dla wszystkich łódzkich seniorów, którzy potrzebują rozmowy, podzielenia się przemyśleniami, jak również informacji. Dzwoniący mogą porozmawiać na każdy temat, nawet o losach bohaterów śledzonego obecnie w telewizji serialu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Łodzi uruchomił nową infolinię przeznaczoną dla seniorów. Samotne osoby starsze mogą porozmawiać przez telefon z drugą osobą, poplotkować lub po prostu pobyć z kimś na linii, a także dowiedzieć się, gdzie otrzymać wsparcie.

 

Starsi mieszkańcy Łodzi czujący potrzebę wygadania się lub potrzebujący pomocy mogą dzwonić pod numer: (42) 671-13-67 we wtorki – od godz. 14.00 do godz. 17.00 i w piątki od 9.00 do 12.00.

"Okres pandemii szczególnie uwydatnił problem samotności wśród osób starszych, choć kontaktu z innymi brakowało wielu także, zanim jeszcze pojawił się koronawirus. +Przyjazny telefon+ uruchamiamy, by wyjść naprzeciw tym potrzebom.

Jest on przeznaczony dla wszystkich łódzkich seniorów, którzy potrzebują rozmowy, podzielenia się przemyśleniami, jak również informacji" – wyjaśnił zastępca dyrektora MOPS Piotr Kowalski. Zapewnił, że dzwoniący mogą porozmawiać na każdy temat, nawet o losach bohaterów śledzonego obecnie w telewizji serialu.

Na spragnione rozmowy seniorki i seniorów czekają po drugiej stronie linii dwie pracowniczki Klubu Integracji Społecznej na Księżym Młynie. To m.in. pielęgniarka i miłośniczka kwiatów, z którą można porozmawiać o zdrowiu, służbie zdrowia czy ziołolecznictwie oraz babcia dwojga wnucząt, której największą pasją są psy i koty i nordic walking. 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Teksty abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Łódź: rusza infolinia dla samotnych seniorów. Mogą zadzwonić i porozmawiać o wszystkim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.