Łódzkie. Policyjnym dronem na piratów drogowych

Łódzkie. Policyjnym dronem na piratów drogowych
Drony pomagają policji (fot. ilustracyjna / Marek Uliasz / depositphotos.com)
PAP

W zaledwie trzy godzin patrole z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podczas obserwacji z drona ujawniły 24 kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych - podała w niedzielę rzeczniczka policji w regionie mł. insp. Joanna Kącka.

Rzeczniczka zaznaczyła, że podobne patrole drogowe z wykorzystaniem drona będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego.

W mijający weekend na drodze krajowej nr 71 w powiecie zgierskim (Łódzkie) policjanci z zespołu "SPEED" przeprowadzili działania, podczas których został wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny" - przekazała Kącka. "Tylko w trzy godziny ujawniono 24 wykroczenia popełnione przez kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych " - podkreśliła.

Bezzałogowe statki powietrzne policji - jak wyjaśniła rzeczniczka - są wyposażone w kamerę "ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym". "Pozwala to, w ramach codziennej służby, na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej" - zwróciła uwagę.

Policyjne drony - jak dodała - mogą również służyć do wykonywania zdjęć na miejscu wypadku drogowego.

DEON.PL POLECA

"Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat" - argumentowała Kącka. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Łódzkie. Policyjnym dronem na piratów drogowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.