Lotnisko i szkoły na La Palmie znowu otwarte. Jakość powietrza wciąż bardzo zła

Lotnisko i szkoły na La Palmie znowu otwarte. Jakość powietrza wciąż bardzo zła
fot. PAP/EPA/MIGUEL CALERO
PAP / pk

W dalszym ciągu jakość powietrza w rejonie Cumbre Vieja jest bardzo zła, co potwierdziły w poniedziałek rano dyspozycje dla lokalnej ludności wydane przez władze sanitarne Wysp Kanaryjskich.

W poniedziałek rano po trzech dniach paraliżu komunikacyjnego wznowiło pracę lotnisko na La Palmie, kanaryjskiej wyspie, na której od 19 września aktywny jest wulkan Cumbre Vieja. Po raz pierwszy od czasu erupcji wznowiono też zajęcia dla dzieci z rejonu wulkanu.

Jak podał dziennik "Canarias7", w poniedziałek przed południem do szkół powróciło ponad 5 tys. uczniów oraz nauczycieli z rejonu wulkanu Cumbre Vieja.

Regionalny dziennik wskazał, że część dzieci pochodzi z rodzin ewakuowanych na kanaryjskiej wyspie wkrótce po wybuchu wulkanu.

Rano przywrócono też pracę lotniska na La Palmie, gdzie od piątku nie realizowały połączeń żadne linie lotnicze z powodu unoszących się nad wyspą dymów z popiołami.

Wciąż bardzo zła jakość powietrza

W dalszym ciągu jakość powietrza w rejonie Cumbre Vieja jest bardzo zła, co potwierdziły w poniedziałek rano dyspozycje dla lokalnej ludności wydane przez władze sanitarne Wysp Kanaryjskich. Wezwały one mieszkańców gminy El Paso do pozostania w domach w poniedziałek oraz we wtorek pomiędzy godz. 14. a 21.

W poniedziałek nie słabnie aktywność sejsmiczna w okolicach Cumbre Vieja. Od niedzielnego popołudnia zanotowano tam ponad 30 wstrząsów. Ich magnituda wyniosła od 2,6 do 4,6.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Lotnisko i szkoły na La Palmie znowu otwarte. Jakość powietrza wciąż bardzo zła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.