"Ma trudności z tym, żeby usiąść lub mówić". Adwokatka Nawalnego apeluje

"Ma trudności z tym, żeby usiąść lub mówić". Adwokatka Nawalnego apeluje
Aleksiej Nawalny podczas procesu, po którym trafił do łagru w Rosji. Zdj.: YT/DeustcheWelle
6 miesięcy temu
PAP / tkb

We wtorek (20.04) Olga Michajłowa - adwokatka Aleksieja Nawalnego, poinformowała, że opozycjonista nadal nie otrzymał pomocy medycznej w łagrze we Włodzimierzu, dokąd został przeniesiony - informuje PAP.

"Aleksiej jest tak osłabiony, że ma problemy z tym aby usiąść lub mówić" - przekazała Michajłowa apelując o przeniesienie go do szpitala cywilnego. AFP podała, że grom lekarzy, w tym osobista lekarka Nawalnego nie zostało dopuszczonych do leczenia go.

"To postawa pozbawiona szacunku dla ludzi, którzy przyszli spełnić swój ludzki obowiązek, swój obowiązek jako lekarza, który musi pomóc pacjentowi" - powiedziała Wasiljewa (osobista lekarka Nawalnego - przyp. red.) - za agencją AFP podaje PAP

Aleksiej Nawalny prowadzi głodówkę od 31 marca. Służby więzienne podały w poniedziałek (19.04), że opozycjonista zostanie przewieziony do szpitala dla więźniów we Włodzimierzu gdzie otrzyma pomoc lekarską. "Ogłosiłem głodówkę z żądaniem respektowania prawa i dopuszczenia do mnie zaproszonego lekarza. Leżę głodny, ale na razie z dwiema nogami" - oświadczył Nawalny, który ostatnio skarżył się na ból kręgosłupa i niesprawność prawej nogi.

7.04 Wadim Kobziew, adwokat uwięzionego lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który uskarżał się na silne bóle pleców i nóg, poinformował, że lekarze stwierdzili u niego dwie przepukliny kręgosłupa. Nawalny zaczyna też tracić czucie w rękach.

We wtorek 20.04 Leonid Wołkow przekazał opinii publicznej, że: został on (Nawalny - przyp. red.) przeniesiony "do obozu koncentracyjnego i obozu tortur, a nie do szpitala". Do sprawy odniosło się także Amnesty International - "transfer chorego do nowej kolonii jest karą, która ma uchodzić za pomoc medyczną, ponieważ rosyjskie władze przygotowują się do karmienia go siłą, aby złamać jego strajk głodowy i jeszcze bardziej go ukarać" - przekazuje PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

"Ma trudności z tym, żeby usiąść lub mówić". Adwokatka Nawalnego apeluje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.