100 tys. żołnierzy rosyjskich na granicy z Ukrainą

100 tys. żołnierzy rosyjskich na granicy z Ukrainą
Fot.: MARTIN DIVISEK/PAP/EPA
5 miesięcy temu
PAP / tkb

Wiceszef Komisji Europejskiej w poniedziałek (19.04) poinformował o obecności na granicy z Ukrainą około 150 tys. rosyjskich żołnierzy. Wtorek (20.04) przyniósł korektę ze strony KE - "jest ich ponad 100 tys." - poinformowała PAP.

Po poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych UE szef unijnej dyplomacji i wiceszef KE Josep Borrella poinfomował o "ponad 150 tys. żołnierzy rosyjskich stacjonujących przy granicy z Ukrainą". Jednocześnie odmówił podania źródła tych danych. Na pytania dziennikarzy odnośnie nowych sankcji wobec Rosji w obecnej bardzo napiętej sytuacji na Ukrainie odpowiedział, że "UE nie przygotowuje nowych sankcji".

Przypominamy, że w ciągu niecałego miesiąca rosyjskie wojsko na terytorium Krymu zbudowało obóz wojskowy do którego transportowany jest obecnie sprzęt wojskowy wraz z żołnierzami i wyrzutniami rakiet. Pomimo napiętych relacji na linii Kijów-Moskwa do tej pory nie dochodziło do znacznej eskalacji konfliktu. Niestety, w ciągu ostatnich kilku tygodni Rosja wykonuje coraz bardziej wrogie ruchy wobec Ukrainy, szczególnie na terytoriach pozostających pod rosyjską aneksją.

"Sytuacja na granicy z Ukrainą jest bardzo niepokojąca. (...) Ryzyko dalszej eskalacji jest ewidentne. Musimy pochwalić Ukrainę za jej powściągliwą reakcję i wzywamy Rosję do deeskalacji. Przekaz wszystkich ministrów był bardzo jasny: całkowite poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy" - przekazała PAP za wiceszefem KE.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

100 tys. żołnierzy rosyjskich na granicy z Ukrainą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.