Małopolskie/ Po 50 latach padł nowy rekord temperatury w marcu - 26,4 stopnia w Tarnowie

Małopolskie/ Po 50 latach padł nowy rekord temperatury w marcu - 26,4 stopnia w Tarnowie
fot. depositphotos.com
PAP

W sobotę padł nowy rekord temperatury w marcu - w Tarnowie (Małopolskie) termometry wskazały 26,4 stopnia - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do tej pory najwyższą w naszym kraju wartością dla tego miesiąca było 25,6 stopnia, odnotowane w Nowym Sączu w 1974 roku.

"Wstępne dane operacyjne sugerują, że dzisiaj mógł być najcieplejszy dzień marca w historii pomiarów na obszarze Polski" - przekazał PAP Kamil Walczak, synoptyk IMGW. Wskazał on, że do tej pory marcowy rekord temperatury wynosił 25,6 stopnia - wartość tę zmierzono 21 marca 1974 roku w Nowym Sączu. "Natomiast dzisiaj na stacjach zanotowano wyższe wartości – w Krakowie 25,7 stopnia, w Tarnowie 26,4 stopnia" - poinformował.

Synoptyk IMGW zastrzegł, że są to dane operacyjne i po weryfikacji mogą jeszcze ulec niewielkiej zmianie. Zapowiedział też, że podobnie wysokie temperatury są przewidywane w niedzielę. "Jest więc szansa, że te dzisiejsze rekordowe wartości temperatury dla marca ulegną zmianie" - zaznaczył.

Zgodnie z danymi IMGW sobota w wielu miejscach kraju jest najcieplejszym dniem marca w ciągu ostatnich 30 lat.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Małopolskie/ Po 50 latach padł nowy rekord temperatury w marcu - 26,4 stopnia w Tarnowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.