Małysz drugi, Ammann poza konkurencją

Małysz drugi, Ammann poza konkurencją
Adam Małysz (fot. EPA/MARKKU OJALA)
10 lat temu
inf. wł. / ŁK

Adam Małysz zajął drugie miejsce w pierwszym indywidualnym konkursie Turnieju Nordyckiego, przeprowadzonym na skoczni w Lahti. Poza konkurencją jest wciąż Szwajcar Simon Ammann, który w obu seriach oddał najdłuższe skoki i zasłużenie wygrał. W rundzie finałowej zawiódł Kamil Stoch, który po słabym skoku spadł z szóstego na osiemnaste miejsce.

Małysz skakał wyśmienicie. W pierwszej serii wylądował na 126 metrze. Cztery metry dalej skoczył w drugiej rundzie. Cóż z tego, skoro na Ammanna nie ma teraz mocnych. Czterokrotny mistrz olimpijski "dołożył" Polakowi w obu próbach trzy metry (128 m, 131 m) i wygrał z przewagą 10,1 punktu nad skoczkiem z Wisły. Plecy Szwajcara i Polaka ogląda koalicja Austriaków. W Lahti trzeci był Thomas Morgenstern, czwarty Gregor Schlierenzauer, a piąty Wolfgang Loitzl.

W pierwszej serii konkursu bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch. Po skoku na odległość 120,5 m Polak był szósty. Niestety, zepsuł drugą próbę (114,5 m) i ostatecznie zajął 18. miejsce.

Pozostali Polacy byli tłem. Jako pierwszy na skoczni pojawił się Stefan Hula. Młody skoczek oddał słaby skok, zaliczył 100,5 metra i nie awansował do drugiej serii. Los kolegi podzielił Łukasz Rutkowski, który zaliczył tylko 106 metrów. W awansie nie pomogły mu nawet dodatkowe punkty za wiatr w plecy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Małysz drugi, Ammann poza konkurencją
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Małysz drugi, Ammann poza konkurencją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.