Meksyk: drastyczna liczna ofiar wojny narkotykowej

Meksyk: drastyczna liczna ofiar wojny narkotykowej
fot. Marpalusz/pl.depositphotos.com
vaticannews.va/dm

Meksykański rząd opublikował raport, w którym przedstawia skutki trwającej w tym kraju wojny narkotykowej. Szacuje się, że liczba osób zaginionych w wyniku przestępczej działalności karteli i gangów handlujących narkotykami wynosi około 85 tys.

Jak podano w raporcie ciała wielu zaginionych osób są odnajdywane na wysypiskach śmieci, najczęściej w stanach Sinaloa, Sonora, Jalisco, Colima i Guanajuato, gdzie odnotowuje się największy odsetek przestępczości. 

Wiele rodzin na własną rękę desperacko poszukuje swoich bliskich. Części z nich właśnie na wysypiskach udaje się znaleźć zwłoki zaginionych. Czasami są to tylko części ubrań. Często zdarza się, że członkowie rodzin, w obawie przed zemstą ze strony karteli narkotykowych, w ogóle nie zgłaszają zaginięcia krewnych.

Wg raportu meksykańskiego rządu z powodu handlu narkotykami zginęło już 250 tys. osób. 85 tys. uznaje się za zaginionych.

Kartele narkotykowe są uznawane za największe zagrożenie terrorystyczne w kraju.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Sikorski

Ta książka jest rodzajem spowiedzi generalnej. Zapaleniem światła. Przestrogą dla innych i świadectwem cudownego nawrócenia i uzdrowienia. Pasjonująca historia przyjaźni z wokalistą zespołu Dżem. Świat młodzieżowego buntu, narkotyków, New Age i drogi w przepaść, a...

Skomentuj artykuł

Meksyk: drastyczna liczna ofiar wojny narkotykowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.