Memoriał Kusocińskiego w świetle polskich gwiazd

Memoriał Kusocińskiego w świetle polskich gwiazd
Czy we wtorek Anita Włodarczyk poprawi po raz kolejny rekord świata? (fot. PAP/Leszek Szymański)
11 lat temu
PAP/PR

W 56. Memoriale Janusza Kusocińskiego, który we wtorek odbędzie się w Warszawie na stadionie "Orła", udział wezmą niemalże wszystkie gwiazdy polskiej lekkoatletyki, łącznie z tą najjaśniejszą - rekordzistką i mistrzynią świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk.

W tej samej konkurencji wystąpi mistrz olimpijski (Sydney 2000) i świata (Edmonton 2001) Szymon Ziółkowski, kulą pchać będzie mistrz pekińskich igrzysk i wicemistrz świata Tomasz Majewski, dyskiem rzucać będzie wicemistrz olimpijski i świata Piotr Małachowski, a na skoczni wzwyż zaprezentuje się publiczności brązowy medalista MŚ, zwycięzca konkursu Diamentowej Ligi w Szanghaju (23 maja) Sylwester Bednarek.

"Nasza filozofia jest taka, by w jednym z najstarszych w Europie mityngów, jakim jest Memoriał Kusocińskiego, błyszczały na dobrym tle nasze gwiazdy, które dostarczą widzom przyjemnych wrażeń. Jako organizatorzy tych zawodów chcemy też, by dla szkoleniowców były one pomocne przy ustalaniu składu na drużynowe mistrzostwa Europy (19-20 czerwca w Bergen)" - powiedział prezes PZLA Jerzy Skucha.

56. mityng rozpocznie się na stadionie Orła przy Podskarbińskiej o godz. 14.30 rzutem dyskiem kobiet. Po nim, o 16 będzie rzut młotem. Ostatnią konkurencję - 4x100 m - zaplanowano na 20.25. Łaskawa będzie też pogoda. Według prognoz na czas zawodów ma być bezchmurnie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Memoriał Kusocińskiego w świetle polskich gwiazd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.