MEN wprowadzi w szkołach „różowe skrzynki”. Co w nich będzie?

MEN wprowadzi w szkołach „różowe skrzynki”. Co w nich będzie?
PAP/dm

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

W środę PAP zapytała wiceminister edukacji Paulinę Piechnę-Więckiewicz, czy w przepisach znajdzie się też zapis dotyczący różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej w szkołach.

-Już niebawem poinformujemy państwa, że tak, też bierzemy pod uwagę tę kwestię - odpowiedziała wiceszefowa MEN, zaznaczając, że na szczegóły w tej sprawie trzeba zaczekać.

Co jeszcze znajdzie się w projekcie?

Zaznaczyła, że opublikowany 25 marca projekt rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach nie jest katalogiem zamkniętym. Służy - mówiła wiceminister - uwypukleniu konkretnych środków czystości, które mają się znaleźć w szkolnych toaletach, takich jak mydło i papier. Uczniowie, rodzice i nauczyciele skarżyli się, że brakuje ich w szkołach.

DEON.PL POLECA

- W sprawie, o której mówimy, pod nadzorem pani minister (Barbary) Nowackiej (szefowej MEN - PAP), wraz z Okresową Koalicją, dzisiaj mam spotkanie z przedstawicielami korporacji samorządowych, będziemy rozmawiać i będziemy państwa informować, mamy parę pomysłów - dodała.

25 marca na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmiany rozporządzenia ministra edukacji w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wynika z niego, że w szkolnych pomieszczeniach sanitarno-higienicznych muszą się znaleźć: mydło, ręczniki papierowe i papier toaletowy. To doprecyzowanie istniejącego przepisu, który nie wskazuje, jakie środki higieniczne należy zapewnić w szkole.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

MEN wprowadzi w szkołach „różowe skrzynki”. Co w nich będzie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.