Mężczyzna uznany za zmarłego "ożył" podczas sekcji zwłok, wprawiając w przerażenie zespół medyczny

Mężczyzna uznany za zmarłego "ożył" podczas sekcji zwłok, wprawiając w przerażenie zespół medyczny
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
PAP / pk

Mieszkający w Walencji mężczyzna, którego rzekome zwłoki poddano sekcji, ożył w trakcie autopsji. Niespodziewane zdarzenie wprawiło w przerażenie patomorfologów zakładu medycyny sądowej w hiszpańskim mieście.

Opisujące we wtorek niecodzienne zdarzenie lokalne media, powołujące się na dyrekcję placówki medycznej, podały, że niedoszły zmarły trafił na stół sekcyjny i podczas autopsji nagle oprzytomniał.

Nietypowy przypadek miał miejsce w piątek, kiedy jeden z sąsiadów mężczyzny poinformował służby o tym, że jego znajomy, żyjący samotnie, od długiego czasu nie otwiera drzwi swego mieszkania w bloku usytuowanym w pobliżu miejscowej katedry.

Służby ratownicze potwierdziły, że mężczyzna nie dawał oznak życia

Wzywając karetkę pogotowia i policję sąsiad twierdził, że właścicielowi zamkniętego mieszkania musiało coś się stać, gdyż jak twierdził "od wielu dni" nie widział go wychodzącego na ulicę.

DEON.PL POLECA

Przybyłe na miejsce służby ratownicze potwierdziły, że "w mieszkaniu na podłodze znaleziono nie dającą oznak życia osobę".

Relacjonujący zdarzenie z autopsji dziennik "Levante-EMV" napisał, że w trakcie sekcji zwłok badane ciało "nagle ożyło", wprawiając w osłupienie i przerażenie zespół medyczny.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mężczyzna uznany za zmarłego "ożył" podczas sekcji zwłok, wprawiając w przerażenie zespół medyczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.