Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawiesił Koreę Północną

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawiesił Koreę Północną
(Fot. pl.depositphotos.com)
2 miesiące temu
PAP/dm

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zawiesił Koreę Północną za rezygnację z udziału w letnich igrzyskach w Tokio. Wykluczenie z ruchu olimpijskiego ma potrwać do końca 2022 roku, nie oznacza to jednak, że reprezentacja tego kraju nie będzie mogła wystąpić w Pekinie.

Korea Północna jako jedyny kraj nie wysłała do Tokio żadnego sportowca. Decyzję o zawieszeniu podjął Komitet Wykonawczy MKOl.

- Korea Północna nie spełniła swoich obowiązków, a decyzja o jej wykluczeniu była jednomyślna - przekazał szef MKOl Thomas Bach.

To też oznacza, że komitet olimpijski tego kraju nie dostanie żadnych funduszy i dotacji z MKOl.

- Jeśli jednak będą sportowcy z Korei Północnej, którzy wypełnią minimum na zimowe igrzyska w Pekinie, będziemy podejmować decyzje, czy zostaną dopuszczeni do rywalizacji. Zawodnicy nie mogą ucierpieć na tej decyzji - podkreślił niemiecki działacz.

Korea Północna poinformowała pod koniec marca, że nie wyśle swojej reprezentacji do Tokio. Powodem było zagrożenie zakażenia koronawirusem.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawiesił Koreę Północną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.