Aleksandra Tołomanow: dzięki rozmowie z Bogiem dostrzegłam, jak piękny jest świat

Aleksandra Tołomanow: dzięki rozmowie z Bogiem dostrzegłam, jak piękny jest świat
Fot. Jackson David / unsplash.com
1 miesiąc temu
lowicz.gosc.pl / tk

Polska kolarka, Aleksandra Tołomanow była oddalona od Boga i Kościoła. Zmagała się także z depresją. Wiem, że Bóg mnie uzdrowił i jest jedynym ratunkiem – przyznaje obecnie Aleksandra.

Aleksandra Tołomanow uprawiała sport od dziecka. Kiedy wystartowała w wieku 14 lat w kolarskich mistrzostwach Polski juniorek, zdobyła złoty medal bez wysiłku. Dzięki temu sukcesowi postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się w tą dziedzinę sportu. Po jakimś czasie nabawiłam się problemów zdrowotnych. Schudłam tak bardzo, że mój układ hormonalny całkowicie się zaburzył. Jednak najtrudniejsze było to, że pojawiły się pierwsze oznaki depresji – wspomina Aleksandra.

Miałam wrażenie, że muszę komuś coś udowodnić, izolowałam się od ludzi, zaniedbywałam przyjaźnie, a każda rozmowa sprawiała mi trudność. W pewnym momencie nie miałam siły wstać z łóżka, a myśl o treningu wywoływała we mnie płacz – powiedziała kolarka.

Aleksandra zaniedbała modlitwę i regularne uczestnictwo we Mszy Świętej. Oddaliła się także od Kościoła i Boga. Pewnego dnia z głębi serca zawołałam do Niego: „Panie, ja się tak źle czuję, pomóż mi!”. Następnego dnia obudziłam się o 6.00 rano, choć przyjmując leki, przesypiałam po 14 godzin na dobę. Przyszła mi myśl, by pojechać do Częstochowy -  przyznaje dziewczyna.

Uzdrowiona dzięki spowiedzi

Postanowiła pojechać na Jasną Górę i udać się do konfesjonału. Po spowiedzi rozpłakała się i od razu kupiła Pismo Święte. Chłonęłam każde słowo i czułam ogromny pokój w sercu, jak nigdy – przyznaje kolarka.

Po powrocie z Jasnej Góry, Aleksandra powróciła do treningów rowerowych. Kilkugodzinne jazdy na rowerze wykorzystywała na słuchanie konferencji, Słowa Bożego czy pieśni uwielbieniowych. Rozmawiałam z Bogiem. Nagle dostrzegłam, jak piękny jest świat – rozkwitająca przyroda, śpiewające ptaki, ogrzewające mnie słońce – mówi kolarka.

Aleksandra wystąpiła z kolarskiej kadry narodowej. Jak przyznaje, ufa Bogu, że przygotował dla niej plany na przyszłość.

Źródło: lowicz.gosc.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
27,93 zł
39,90 zł

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Aleksandra Tołomanow: dzięki rozmowie z Bogiem dostrzegłam, jak piękny jest świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.