Milion aut Caddy z poznańskiego Volkswagena

Milion aut Caddy z poznańskiego Volkswagena
Milion aut Caddy z poznańskiego Volkswagena (fot. materiał prasowy vw.co.za)
PAP / ad

Z taśm montażowych Volkswagen Poznań zjechał milionowy egzemplarz Volkswagena Caddy. Auto zostało uroczyście zaprezentowane w niedzielę w Poznaniu w trakcie imprezy zorganizowanej na terenie zakładu.

Poznańska fabryka produkuje te miejskie samochody dostawcze od jesieni 2003 roku. Modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej produkowane są wyłącznie w Poznaniu. Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa wersja modelu Caddy.

Jak powiedział w niedzielę rzecznik prasowy Volkswagen Poznań Piotr Danielewicz, milionowy egzemplarz Caddy będzie nagrodą w maratonie organizowanym dla pracowników firmy. Wylosowany uczestnik imprezy będzie mógł się cieszyć pojazdem przez rok, później auto zostanie sprzedane lub trafi do firmowego muzeum.

W Poznaniu powstają też modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

Firma Volkswagen Poznań powstała w 1993 roku jako spółka joint venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowana z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Volkswagen Poznań zatrudnia ponad 6 tys. pracowników. Wysokość inwestycji, łącznie z inwestycjami zrealizowanymi do końca 2010 roku, przekroczyła miliard euro. Dzięki tym inwestycjom oraz inwestycjom zrealizowanym w 2011 r. dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku.

Wielkość produkcji zaplanowana na 2011 rok to prawie 176 tys. samochodów; stanowi to ponad jedną trzecią całkowitej produkcji marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W grudniu 2007 roku firma świętowała wyprodukowanie milionowego samochodu. Wówczas był to Caddy Maxi Furgon.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Milion aut Caddy z poznańskiego Volkswagena
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.