Müller: za kilka miesięcy oddamy do użytku gazociąg Baltic Pipe

Müller: za kilka miesięcy oddamy do użytku gazociąg Baltic Pipe
fot. VIKTOR CAP / Depositphotos
PAP / pk

"Gazociąg Baltic Pipe to kolejny element bezpieczeństwa energetycznego Polski" - podkreślił we wtorek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

"Za kilka miesięcy zostanie też oddany do użytku gazociąg Baltic Pipe. Decyzja o jego budowie została podjęta przez rząd PiS i konsekwentnie realizowana w ostatnich latach. To kolejny element bezpieczeństwa energetycznego Polski" - napisał rzecznik rządu, odnosząc się do wpisu minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.

Polska posiada niezbędne rezerwy gazu

Wcześniej we wtorek Anna Moskwa zapewniła, że Polska posiada niezbędne rezerwy gazu oraz źródła dostaw, które chronią nasze bezpieczeństwo. Dodała, że magazyny gazu są napełnione w 76 proc. - Nie zabraknie gazu w polskich domach - napisała na Twitterze Moskwa.

Gazociąg Baltic Pipe ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld metrów sześciennych z Polski do Danii. Inwestorami są operatorzy przesyłowi: duński Energinet i polski Gaz-System. Według planów ma zacząć działać 1 października 2022 r.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Müller: za kilka miesięcy oddamy do użytku gazociąg Baltic Pipe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.