Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski, nie informując o przyczynach

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski, nie informując o przyczynach
Władimir Putin (fot. Yuri Kochetkov/EPA/PAP)
Onet / Interia / pk

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski. Poinformował o tym Onet, powołując się na źródła w rządzie oraz w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG). Informacja na razie jest nieoficjalna.

Pod koniec marca Władimir Putin ogłosił, że od początku kwietnia dostawy rosyjskiego gazu zostaną wstrzymane dla tych kontrahentów Gazpromu, którzy nie płacą za surowiec w rublach. "Większość krajów Unii Europejskiej, w tym Polska i Niemcy, nie zgodziły się na ten dyktat" - napisał Onet.

Dodano, że strona rosyjska nie poinformowała Polski o przyczynach wstrzymania dostaw gazu.

Polska przygotowana na odcięcie gazu z Rosji

Według Interii prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień powiedział portalowi, że "Polska ma zatłoczone magazyny w 80 proc. Uzupełnianie magazynów rozpoczęło się wcześniej ze względu na sytuację kryzysową na Wschodzie".

DEON.PL POLECA

- Infrastruktura, którą oddaliśmy do użytkowania, wystarcza, byśmy do wakacji, przez wakacje, mogli przesyłać gaz do polskich odbiorców bez dostępu do gazu z Rosji. Jesienią wchodzą kolejne inwestycje, w tym Baltic Pipe czy gazociąg na Słowację, którymi można będzie sprowadzić większe ilości gazu. Jesteśmy więc na zimę przygotowani - powiedział Stępień w rozmowie z Interią.

Źródło: Onet / Interia / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski, nie informując o przyczynach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.