7-latek z Ukrainy odnaleziony. Pomogły media społecznościowe i policja

7-latek z Ukrainy odnaleziony. Pomogły media społecznościowe i policja
fot. Depositphotos
PAP / pk

Dzięki szybkiej reakcji przechodniów i pomocy policjantów oraz użytkowników mediów społecznościowych 7-latek z Ukrainy, który zgubił się na jednym z osiedli w Siedlcach, szybko wrócił do mamy - poinformowała we wtorek rzeczniczka miejscowej policji nadkom. Agnieszka Świerczewska.

Dziecko jeździło hulajnogą i w pewnym momencie oddaliło się od pilnującej go matki. - Zapłakany chłopczyk zwrócił się do jednego z przechodniów z prośbą o pomoc. 7-latek nie znał swojego obecnego adresu. Podał jedynie imię matki. Na miejsce wezwana została policja - przekazała rzeczniczka.

W odnalezieniu pomogły media społecznościowe i policja

Chłopcem zainteresowała się także młoda kobieta, która od razu wrzuciła na portal społecznościowy zdjęcie dziecka z informacją o jego znalezieniu. W ten sposób szybko pozyskano informację, w jakiej okolicy może przebywać rodzina dziecka.

Do poszukiwań włączył się wówczas kolejny patrol policji, któremu udało się ustalić adres, pod którym znajdowała się matka. -Chłopczyk został przekazany pod jej opiekę. Kobieta była bardzo wdzięczna za odnalezienie syna - dodała rzeczniczka.

Policja apeluje do rodziców, aby przygotowali dzieci na tego typu sytuacje i przekazali im niezbędne informacje. Zwłaszcza, jeśli nie znają okolicy, powinny mieć przy sobie kartkę z adresem lub numerem telefonu do któregoś z rodziców lub opiekunów.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

7-latek z Ukrainy odnaleziony. Pomogły media społecznościowe i policja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.