Mobilizacja w Rosji. W kilka dni z kraju wyjechało ponad 260 tys. mężczyzn

Mobilizacja w Rosji. W kilka dni z kraju wyjechało ponad 260 tys. mężczyzn
Kolejka rosyjskich samochodów czekających na wjazd do Finlandii (fot. RONI REKOMAA/COMPIC/EPA/PAP)
PAP/mk

261 tys. mężczyzn w wieku, który kwalifikuje ich do służby wojskowej, wyjechało z Rosji po mobilizacji ogłoszonej 21 września przez prezydenta Władimira Putina - podają media powołujące się na dane Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Informację przekazał portal Nowaja Gazieta.Jewropa, powołując się na źródła w prezydenckiej administracji - dane pochodzą od Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Źródło, na które powołuje się Nowaja Gazieta.Jewropa powiadomiło również, że w administracji Władimira Putina rozważany jest wariant zamknięcia granic, by uniemożliwić mężczyznom wyjazd z kraju.

DEON.PL POLECA„Atmosfera w administracji prezydenta jest taka, że ministerstwo obrony i inne służby mundurowe mogą przekonać Putina do zamknięcia granic, póki nie jest za późno. Jednak (…) w najbliższych dniach nie są wyznaczone żadne spotkania szefów struktur siłowych z Putinem, choć na początku września takie spotkania odbywały się kilka razy w tygodniu” – cytuje portal anonimowego informatora.

Wcześniej portal Ważnyje Istorii informował, że w poniedziałek granice mają zostać zamknięte dla mężczyzn podlegających mobilizacji na wojnę z Ukrainą. Ich listy trafią do służb pogranicznych. Wśród objętych zakazem wyjazdu mają się znaleźć również mężczyźni z okupowanych terenów obwodów ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i zaporoskiego, na wschodzie i południu Ukrainy, które wskutek przeprowadzenia tzw. referendów aneksyjnych, Federacja Rosyjska uważać będzie za swoje terytorium.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Mobilizacja w Rosji. W kilka dni z kraju wyjechało ponad 260 tys. mężczyzn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.