Morawiecki: bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie

Morawiecki: bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
PAP / tk

Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę; bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie.

W obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniu Rodzin, szef rządu, wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, wziął udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w miejscowości Pogrzybów w powiecie ostrowskim.

W czasie swojego wystąpienia premier zapewnił, że w czasie, „kiedy nad Polską, nad Europą zebrały się różne burzowe chmury, to musimy wiedzieć, że fundamentem naszej polityki, ale także fundamentem silnego państwa, są i będą rodziny, rodziny polskie".

Morawiecki przekonywał, że "rodzina jest w sercu" polityki rządu. - Wiemy doskonale, że bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa, bez ogniska domowego, tego ogniska, o które dba mama, tata, w którym są dzieci, Polska nie przetrwa – mówił. Dodał, że "ten trudny czas, w którym funkcjonujemy, uświadamia nam to z całą mocą".

DEON.PL POLECA

- Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę i stąd wszystkie nasze programy – mówił wymieniając m.in. dopłaty do opieki żłobkowej.

Zapewniał przy tym, że kobiety, które urodzą czworo lub więcej dzieci mają mieć zapewnioną emeryturę. - Bo to jest także praca na rzecz całego polskiego społeczeństwa, to wszystko, co robią przede wszystkim kobiety, bo tak wygląda rzeczywistość – powiedział Morawiecki.

Szef rządu mówiąc o wsparciu rodzin wskazywał na "bardzo konkretną rolę" państwa.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Morawiecki: bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.