Morawiecki: dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia

Morawiecki: dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia
Fot. PAP/Albert Zawada
PAP / tk

- Niektóre kraje, np. Wielka Brytania, Niemcy, Francja tworzą przepisy, które mają ochronić przed nową odmianą wirusa pod nazwą omikron. Dlatego my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia, przedstawi je pan minister Adam Niedzielski - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Słyszeliśmy ostatnio bardzo niepokojące wieści ze Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące zmutowanej wersji koronawirusa - omikron. Jaka będzie realna odpowiedź szczepionek albo odporności osób, które przeszły chorobę, na nowy wariant, dzisiaj nie wiemy tego do końca - powiedział premier na konferencji w Pyrzowicach.

Morawiecki wskazał, że "niektóre kraje, np. Wielka Brytania, Niemcy, Francja tworzą nowe przepisy, które mają ochronić przed nową odmianą wirusa". - Dlatego i my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia, przedstawi je pan minister Adam Niedzielski - podkreślił.

- Dbajmy o siebie, dbajmy o szczepienie, o dystans, maseczki, wietrzenie pomieszczeń - tam gdzie można, tam gdzie trzeba i przede wszystkim dbajmy o to, aby jak najmniej było przypadków, które musza być hospitalizowane w bardzo ciężkim stanie - zaapelował premier.

DEON.PL POLECA

W poniedziałek o godz. 14.00 w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się konferencja prasowa ministra po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Morawiecki: dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.