Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. Otrzymali wysokie ukraińskie odznaczenia

Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. Otrzymali wysokie ukraińskie odznaczenia
(Fot. Twitter/@PiotrMuller)
PAP/Twitter/dm

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński podczas środowej wizyty w Kijowie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - poinformowała KPRM. Kaczyński i Morawiecki otrzymali wysokie ukraińskie odznaczenia.

W środę w Kijowie odbyły się polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Morawieckiego i premiera Ukrainy Denysa Szmyhala. Polski rząd jest pierwszym od początku inwazji rosyjskiej, który spotkał się z rządem ukraińskim w tej formule.

Po zakończeniu konsultacji kancelaria polskiego premiera poinformowała na Twitterze, że premier Morawiecki oraz wicepremier Kaczyński spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W spotkaniu uczestniczył też szef ukraińskiego rządu Denys Szmyhal.

Wołodymyr Zełenski uhonorował premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Orderem Jarosława Mądrego - powiedział w środę na konferencji prasowej w Kijowie premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Prezydent odznaczył naszych prawdziwych przyjaciół, naszych braci za nieustanną pomoc zarówno przed rozpoczęciem wojny jak i po jej rozpoczęciu - podkreślił Szmyhal.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. Otrzymali wysokie ukraińskie odznaczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.