Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją

Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / tk

„Polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów, ona musi trzymać się rzeczywistości, dlatego by walczyć z inflacją obniżamy podatki dla wszystkich Polaków” - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku stwierdził, że polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów, tylko rzeczywistości.

"Dlatego reagujemy błyskawicznie i elastycznie na dynamicznie zmieniające się realia ekonomiczne, które nie zależą wyłącznie od działań rządu. Nasza tarcza antyinflacyjna polega na wielkiej obniżce podatków dla wszystkich Polaków" - napisał premier.

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. oraz obniżkę stawki tego podatku dla innych odbiorców. Przewiduje także obniżkę stawek akcyzy na paliwa w okresie od 20 grudnia do 31 grudnia tego roku i od 1 stycznia do 31 maja 2022 r.

DEON.PL POLECA

Posłowie uchwalili także ustawę o dodatku osłonowym, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Dodatek ten ma przysługiwać osobom, których dochód miesięczny nie przekracza 2,1 tys. zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.