Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją

Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / tk

„Polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów, ona musi trzymać się rzeczywistości, dlatego by walczyć z inflacją obniżamy podatki dla wszystkich Polaków” - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku stwierdził, że polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów, tylko rzeczywistości.

"Dlatego reagujemy błyskawicznie i elastycznie na dynamicznie zmieniające się realia ekonomiczne, które nie zależą wyłącznie od działań rządu. Nasza tarcza antyinflacyjna polega na wielkiej obniżce podatków dla wszystkich Polaków" - napisał premier.

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. oraz obniżkę stawki tego podatku dla innych odbiorców. Przewiduje także obniżkę stawek akcyzy na paliwa w okresie od 20 grudnia do 31 grudnia tego roku i od 1 stycznia do 31 maja 2022 r.

Posłowie uchwalili także ustawę o dodatku osłonowym, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Dodatek ten ma przysługiwać osobom, których dochód miesięczny nie przekracza 2,1 tys. zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
29,33 zł
41,90 zł

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Morawiecki: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków, aby walczyć z inflacją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.