Morawiecki: polska gospodarka jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE

Morawiecki: polska gospodarka jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE
Fot. PAP/Radek Pietruszka
PAP / tk

Po pandemii Światowe Forum Ekonomiczne wraca do życia, podobnie jak polska gospodarka, która jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu od poniedziałku uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.

- Po pandemii Światowe Forum Ekonomiczne wraca do życia, podobnie jak polska gospodarka, która jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE. W Davos z szefami państw i liderami biznesu rozmawiamy o perspektywach rozwoju i czekających nas wyzwaniach - napisał szef polskiego rządu na Twitterze.

Morawiecki we wtorek przy okazji Forum spotkał się m.in. z prezesem firmy AstraZeneca Leifem Johanssonem, prezesem firmy Dell Michaelem Dellem, szefem Honeywell Dariusem Adamczykiem, a także premierem Luksemburga Xavierem Bettelem.

W szwajcarskim Davos w niedzielę rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). W rozmowach dotyczących najważniejszych światowych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii COVID-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych ma wziąć udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

Wśród uczestników Forum, które potrwa do czwartku, jest 50 szefów rządów lub przywódców państw i organizacji międzynarodowych z całego świata, m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa czy kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Polskę reprezentują prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Morawiecki: polska gospodarka jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.