MŚ: "Ambicji na pewno nam nie brakuje"

PAP/PR

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Jerzy Matlak apeluje, by z oceną jego zespołu zaczekać do 14 listopada, czyli do zakończenia mistrzostw świata. Uważa, że niektóre opinie na temat gry polskiej drużyny są bardzo krzywdzące.

"Po dwóch pierwszych meczach pojawiły się opinie, że dziewczynom brakuje ambicji. Nie wiem na jakiej podstawie biorą się takie tezy. Jeśli przegrywa się dwuipółgodzinny mecz z Japonią i niewiele krótszy z Serbią, gdzie większość setów toczy się na przewagi, to przyczyną nie jest chyba brak ambicji" - przyznał szkoleniowiec.

"Dziewczyny to czytają, dzwonią do nich rodziny, że takie komentarze pojawiają się w telewizji i to je boli. Przeciwnicy byli z najwyższej półki światowej i graliśmy z nimi równe mecze. Obie porażki były bardzo pechowe. Jedna lub dwie piłki decydowały o tym, że moglibyśmy zostać bohaterami historycznymi. Tymczasem jesteśmy wykpiwani i posądzani o brak ambicji. Może po prosto zabrakło nam umiejętności wygrywania ostatnich piłek" - dodał.

Matlak przypomniał, że ze składu, który grał na poprzednich mistrzostwach świata cztery lata temu zostały tylko dwie zawodniczki - Mariola Zenik i Paulina Maj. "Dla większości jest to debiut i one muszą się nauczyć wygrywać ze światową czołówką na takiej imprezie. Chociaż byliśmy od tego o krok. Nie wstydzę się ich gry. O poziom gry w meczu z Japonią nie mam do nikogo pretensji. Przegraliśmy te dwa mecze nie dlatego, że źle graliśmy, ale popełniliśmy o dwa błędy za dużo" - zaznaczył.

DEON.PL POLECA

W niedzielę polskie siatkarki zanotowały pierwsze zwycięstwo, pokonując Kostarykę 3:0. Szkoleniowiec zapewnia, że jego zespół nie popadnie w euforię. "Będziemy do końca starali się grać jak najlepiej i osiągnąć jak najlepszy wynik. Wszyscy normalni ludzie powinni nam w tym pomagać, a nie przeszkadzać" - podsumował.

Poniedziałek jest dniem przerwy w turnieju. Polki rano będą trenować, a po południu mają czas wolny. We wtorek biało-czerwone zmierzą się z Peru (7.30 czasu polskiego), a w środę, na zakończenie pierwszej rundy grupowej, z Algierią (7.00).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MŚ: "Ambicji na pewno nam nie brakuje"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.